HPS FKM-4F-062-BLUE FKM Lined Silicone Tube Blue Length 4 Feet
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
22
quantity
Product details
Category
Specifications
  • MPN: FKM-4F-062-BLUE
  • UPC: 648044892016
  • Color: Blue
  • Inside diameter: 0.62" (16mm)
  • Outside Diameter Base (B): 0.94" (24mm)
  • Hose Length / Leg Length: 4 Feet
  • Reinforced Layer: 1-ply Polyester
  • Max. Temperature Rating: 350F
  • Oil-Resistant: No
  • Wall Thickness: 4mm